„Route 66” wycieczka do USA dla fanów motoryzacji

Zapraszamy na wycieczkę na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych śladami uwiecznionej w wielu filmach sławnej drogi Route 66, która biegła z Los Angeles do Chicago. Od wielu lat droga już nie istnieje, ale pozostały po niej dobrze zachowane fragmenty. Najciekawsze są odcinki przebiegające przez małe miasteczka, w których zachowała się dawna zabudowa. Poniżej proponowany program wycieczki. Jeśli uczestnicy będą mieli swoje spostrzeżenia lub propozycje, program może być dostosowany do potrzeb uczestników.

Dzień 1.

Wylot z Polski w godzinach rannych, przylot do Los Angeles późnym popołudniem. Na nocleg jedziemy do kalifornijskiego miasteczka Barstow, którego centrum jest położone przy dawnej Route 66.

 

 

 

 

Dzień 2.

Rano kierujemy się na pustynię w kierunku Fort Irvin. Do samego miasteczka nie dojedziemy, bo znajduje się tam baza wojskowa i cywile nie są wpuszczani, ale tuż przed wjazdem do bazy wojskowej, na pustyni na porozrzucanych głazach znajdują się ciekawe malowidła upamiętniające pobyty żołnierzy w bazie i na misjach. W drodze powrotnej wstąpimy do miasteczka Calico Ghost Thown, które obecnie jest skansenem, w którym można zobaczyć dawną architekturę małych miasteczek na dzikim zachodzie. Następnie wrócimy do głównej autostrady i pojedziemy do Las Vegas. Po przyjeździe do światowej stolicy hazardu i krótkim odpoczynku w hotelu, wybierzemy się na nocne zwiedzanie Las Vegas.

 

Dzień 3.

Zwiedzanie Las Vegas. Największą atrakcją będzie wizyta w jednej z największych na świecie wystaw samochodów zabytkowych Auto Collections. Tutaj można zobaczyć  zdjęcia samochodów z tej wystawy wykonane przez Franciszka Wołka: Zobacz album. Wieczorem dalszy ciąg poznawania nocnego życia Las Vegas.

 

 

 

 

Dzień 4.

Wyjeżdżamy z Las Vegas rano i jedziemy na wschód zobaczyć Hoover Dam, znajdującą się na granicy Newady i Arizony zaporę na rzece Colorado i elektrownię wodną. Najpierw zostawimy samochód w pobliżu wybudowanego kilka lat temu  wiaduktu i wejdziemy na wiadukt, skąd zobaczymy całą zaporę i krajobraz z góry. Następnie zjedziemy na dół, przejedziemy koroną zapory na stronę arizońską, zostawimy samochód i pieszo będziemy zwiedzać  zaporę. Następnym celem będzie niewielkie miasteczko Chloride Town, które znajduje się w górach, kilka mil od autostrady. Chloride Town upodobali sobie właściciele Harleyów, którzy dość często organizują tam swoje zloty. Być może trafimy na jakąś imprezę. Jadąc dalej na wschód, zboczymy z autostrady do następnego miasteczka Salingman, położonego przy dawnej Route 66. Tutaj naprawdę będzie co zwiedzać. Wieczorem dotrzemy na nocleg w pobliże Parku Narodowego Grand Canyon.

 

 

Dzień 5.

Cały dzień przeznaczymy na zwiedzanie Grand Canyon i okolic. Na noc zostajemy w tym samym motelu w okolicy Grand Canyon.

Dzień 6.

Rano kierujemy się na północ i jedziemy do miasteczka Page, które znajduje się na północy Arizony, tuż przy granicy ze stanem Utah. Tutaj zostaniemy na 2 kolejne noclegi. Po zakwaterowaniu wybierzemy się do oddalonego kilka mil od miasteczka Horseshoe Bend. Zostawimy samochód na parkingu i pójdziemy około 20 minut do miejsca, z którego rozpościera się niesamowity widok na meandry rzeki Colorado. Widoki będziemy oglądać z krawędzi 100-metrowej, pionowej skały. Następnie wrócimy do Page i pojedziemy zwiedzać zaporę Glen Canyon Dam. Najpierw zjedziemy windą 11 pięter z poziomu mostu na poziom korony zapory. Po zwiedzeniu korony zapory zjedziemy następną windą 54 piętra niżej do hali generatorów elektrowni wodnej. Po powrocie z zapory możemy zwiedzać okolice Page, lub chętni mogą dodatkowo wykupić wycieczkę do Antelope Canyon. Jest to system podziemnych szczelin, które można zwiedzać tylko z miejscowym przewodnikiem. Szczeliny znajdują się na prywatnych terenach Indian z plemienia Navajo i tylko oni mogą organizować tam wycieczki. Szczeliny Antelope Canyon są dostępne do zwiedzania tylko podczas dobrej pogody, w czasie deszczu, a nawet tylko prognoz zapowiadających deszcz, ze względów bezpieczeństwa są zamknięte. Nocujemy w Page.

 

Dzień 7.

Na cały dzień wyjeżdżamy z Page i jedziemy do Monument Valley, parku leżącego na prywatnych terenach Indian Navajo. Ten wyjazd jest uzależniony od pogody. Drogi w Monument Valley są gruntowe i mogą być nieprzejezdne podczas deszczu. Na noc wracamy do Page.

 

Dzień 8.

Rano jedziemy na pół dnia do Parku Narodowego Bryce Canyon, a na drugą połowę dnia do Parku Narodowego Zion. Park Bryce Canyon leży na wysokości prawie 3000m, więc poranki mogą być zimne. Te niesamowite formacje skalne możemy oglądać z punktów widokowych przy parkingach, lub możemy zejść w głąb kanionu jedną z wielu ścieżek. Nocujemy w miejscowości St. George lub Hurricane.

Dzień 9.

Park Narodowy Zion posiada wiele kilometrów szlaków pieszych, od łatwych do bardzo trudnych. Można się też wybrać szlakiem prowadzącym rzeką Virgin, płynącą głębokim kanionem. Jeśli wycieczka odbędzie się w sezonie letnim, do końca października zabroniony jest wjazd samochodów prywatnych do najciekawszej części parku. Samochód trzeba zastawić na parkingu, a parku podróżować specjalnym autobusem, który kursuje co kilkanaście minut i zatrzymuje się w najciekawszych miejscach. W sezonie zimowym od początku listopada do marca można wjeżdżać prywatnym samochodem do wszystkich części parku. Jeśli uczestnicy wycieczki będą zmęczeni, możemy zamiast do Zion, pojechać do Parku Stanowego Valley of Fire w Newadzie. Park także jest bardzo ciekawy i jest mniej chodzenia niż w Zion. Na noc jedziemy do Las Vegas.

Dzień 10.

Tego dnia rano jedziemy z Las Vegas na cały dzień do Doliny Śmierci. Zobaczymy tam prawdziwe wydmy piaskowe, będziemy chodzić po wyschniętym słonym jeziorze i dotrzemy do Bad Water – najniżej położonego miejsca na kontynencie, 86 metrów poniżej poziomu morza. Dolina Śmierci jest też jednym z najgorętszych miejsc na świecie. W ubiegłym roku (2017) w lipcu temperatura powietrza w cieniu przekraczała 50 stopni C. Podczas naszej ubiegłorocznej wycieczki na obserwację całkowitego zaćmienia słońca temperatura w Dolinie Śmierci dochodziła do 48 stopni C. Na nocleg pojedziemy do Barstow w Kalifornii.

Dzień 11.

Jeśli poprzedniego dnia przyjedziemy zbyt późno do Barstow, to tego dnia rano będziemy mieli okazję zobaczyć pozostałości Route 66. W Barstow znajduje się wiele moteli, pamiętających czasy Route 66. Będziemy się starali zarezerwować nocleg w jednym z zabytkowych moteli, pamiętających czasy świetności Route 66. Następnie przez 5 godzin pojedziemy do Parku Narodowego Sequoya. Zobaczymy tam największe i najstarsze drzewa na świecie. Nocleg w Bakersfield.

 

 

Dzień 12.

Rano wybierzemy się na zachód i wzdłuż wybrzeża oceanu dojedziemy do Los Angeles. Zobaczymy słynny napis HOLLYWOOD, będziemy spacerować ulicą z wbudowanymi w chodnik tablicami pamiątkowymi sławnych aktorów, zwiedzimy centrum Los Angeles.

 

 

 

 

Dzień 13.

Wyjazd na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 14.

Przylot do Polski.

To orientacyjny plan podróży. W zależności od potrzeb uczestników, można go wydłużyć o kilka dni, można zmienić trasę. Można do tej trasy dodać San Francisco, Mono Lake, Parki Narodowe: Yosemite, Arches, Canyonlands.

Bliższe informacje pod numerem telefonu: 503 029 064 (Marek).

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszych wycieczek do Stanów Zjednoczonych w ubiegłych latach. Większość zdjęć było wykonanych w Kalifornii, Newadzie, Arizonie, Utah. Wejdź do galerii.

 

 

 

 

Powyższy program może być zrealizowany o każdej porze roku. Jeśli będą chętni na podróż na początku października, możemy troszkę zmodyfikować plan i zobaczyć Albuquerque Baloon Festival – największy na świecie zlot balonów na ciepłe powietrze. Więcej informacji na stronie http://oldsmobile.myslenice.org.pl/route-66festiwal-balonow/

 


Zobacz album ze zdjęciami z poprzednich wycieczek do USA. Zobacz album.

Koszt wycieczki oraz szczegółowe informacje zobacz tutaj.

Komentowanie jest wyłączone