„Route 66+Festiwal balonów”

„Route 66+Festiwal balonów”
wycieczka do USA dla fanów motoryzacji

Zapraszamy na wycieczkę na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych śladami uwiecznionej w wielu filmach sławnej drogi Route 66, która biegła z Los Angeles do Chicago. Od wielu lat droga już nie istnieje, ale pozostały po niej dobrze zachowane fragmenty. Najciekawsze są odcinki przebiegające przez małe miasteczka, w których zachowała się dawna zabudowa. Poniżej proponowany program wycieczki. Jeśli uczestnicy będą mieli swoje spostrzeżenia lub propozycje, program może być dostosowany do potrzeb uczestników.

Dzień 1.

Wylot z Polski w godzinach rannych, przylot do Los Angeles późnym popołudniem. Na nocleg jedziemy do kalifornijskiego miasteczka Barstow, którego centrum jest położone przy dawnej Route 66.

 

 

 

 

Dzień 2.

Rano kierujemy się na pustynię w kierunku Fort Irvin. Do samego miasteczka nie dojedziemy, bo znajduje się tam baza wojskowa i cywile nie są wpuszczani, ale tuż przed wjazdem do bazy wojskowej, na pustyni na porozrzucanych głazach znajdują się ciekawe malowidła upamiętniające pobyty żołnierzy w bazie i na misjach. W drodze powrotnej wstąpimy do miasteczka Calico Ghost Thown, które obecnie jest skansenem, w którym można zobaczyć dawną architekturę małych miasteczek na dzikim zachodzie. Następnie wrócimy do głównej autostrady i na nocleg wrócimy do Barstow.

 

 

Dzień 3.

Tego dnia rano jedziemy z Barstow na cały dzień do Doliny Śmierci. Zobaczymy tam prawdziwe wydmy piaskowe, będziemy chodzić po wyschniętym słonym jeziorze i dotrzemy do Bad Water – najniżej położonego miejsca na kontynencie, 86 metrów poniżej poziomu morza. Dolina Śmierci jest też jednym z najgorętszych miejsc na świecie. W ubiegłym roku (2017) w lipcu temperatura powietrza w cieniu przekraczała 50 stopni C. Podczas naszej ubiegłorocznej wycieczki na obserwację całkowitego zaćmienia słońca temperatura w Dolinie Śmierci dochodziła do 48 stopni C. Następnie pojedziemy do Las Vegas. Po przyjeździe do światowej stolicy hazardu, wybierzemy się na popołudniowe zwiedzanie Las Vegas.

Na nocleg pojedziemy do miejscowości Needles.

Dzień 4.

Cały dzień będzie poświęcony Route 66. Wyjeżdżamy z Needles rano i jedziemy starym, zniszczonym fragmentem Route 66 do miasteczka Oatman. Droga prowadzi przez góry, jest wiele serpentyn. Następnie zjedziemy na dół do Kingman, gdzie zjemy obiad, zrobimy zakupy. Następnym celem będzie niewielkie miasteczko Chloride Town, które znajduje się w górach, kilka mil od autostrady. Chloride Town upodobali sobie właściciele Harleyów, którzy dość często organizują tam swoje zloty. Być może trafimy na jakąś imprezę. Wrócimy na wschód do Kingman, znowu zboczymy z autostrady na następny 2-godzinny fragment Route 66 i dotrzemy do następnego miasteczka Salingman, położonego przy dawnej Route 66. Tutaj naprawdę będzie co zwiedzać. Wieczorem dotrzemy na nocleg w pobliże Parku Narodowego Grand Canyon.

 

Dzień 5.

Cały dzień przeznaczymy na zwiedzanie Grand Canyon i okolic. Na noc zostajemy w tym samym motelu w okolicy Grand Canyon.

Dzień 6.

Tego dnia zobaczymy Sunset Crater Volcano National Monument i zwiedzimy okolice miasteczka Sedona w Arizonie, które jest zieloną enklawą na pustyni. Na nocleg pojedziemy do miasteczka Holbrook.

 

 

 

Dzień 7.

Przed południem zwiedzimy Petrified Forest National Park i skierujemy się do Albuquerque, gdzie dotrzemy po 4 godzinach. Będziemy jechać autostradą, którą wybudowano w miejscu Route 66, więc niewiele zostało ze starej drogi, ale może uda nam się znaleźć coś ciekawego w pobliżu Holbrook.

Dzień 8.

Przed wschodem słońca pojedziemy na Albuquerque International Baloon Fiesta – największy na świecie zlot balonów na ciepłe powietrze. Później, po śniadaniu zwiedzimy zabytkowe miasto Santa Fe i wrócimy do Albuquerque na wieczorną sesję balonową.

Dzień 9.

Tego dnia też będziemy rano oglądać latające balony z różnych miejsc w mieście. Następnie pojedziemy do Bosque del Apache National Wildlife Refuge – rezerwatu dzikich ptaków. Po południu wrócimy do Albuquerque na wieczorną sesję balonową.

Dzień 10.

Po porannej sesji balonowej pojedziemy na południe do White Sands National Monument – krainy wydm z białego piasku. Nocować będziemy w Las Cruces w pobliżu granicy z Meksykiem.

 

 

 

Dzień 11.

Tego dnia czeka nas 4-5 godzinna jazda do Tuscon w Arizonie. Po przyjeździe do hotelu i krótkim wypoczynku zwiedzimy znajdujący się w okolicy park kaktusów Saguaro National Park. Być może odwiedzimy też Cmentarzysko samolotów. Czy będziemy mogli odwiedzić cmentarzysko, okaże się jak już będą chętni na wyprawę. Cmentarzysko leży na terenie bazy wojskowej Davis Monthan Air Force Base i na wejście potrzebne jest specjalne zezwolenie.

We wniosku o zezwolenie należy podać imiona, nazwiska, numery paszportów, daty urodzenia, obywatelstwo i inne dane osobowe osób ubiegających się o zezwolenie. Na teren bazy nie wolno wnosić plecaków, statywów, futerałów na aparaty, jedynie jeden mały aparat fotograficzny na osobę.

 

Dzień 12.

Tego dnia skierujemy się na zachód, pojedziemy do Kalifornii. Zwiedzimy Park Narodowy Joshua Tree. Na nocleg pojedziemy do kalifornijskiego miasteczka Palm Springs.

Dzień 13.

Jeśli będziemy mieć bilety z wylotem rano, to pojedziemy bezpośrednio na lotnisko w Los Angeles  i polecimy do Europy. Jeśli wylot będzie po południu, możemy jeszcze wstąpić do centrum Los Angeles i zobaczyć napis HOLLYWOOD.

 

 

 

 

Dzień 14.

Przylot do Polski.

To orientacyjny plan podróży. W zależności od potrzeb uczestników, można go wydłużyć o kilka dni, można zmienić trasę. Można do tej trasy dodać Parki Narodowe: Zion, Bryce Canyon, Arches, Canyonlands, Monument Valley.

Bliższe informacje pod numerem telefonu: 503 029 064 (Marek).

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszych wycieczek do Stanów Zjednoczonych w ubiegłych latach. Większość zdjęć było wykonanych w Kalifornii, Newadzie, Arizonie, Utah. Wejdź do galerii.


Zobacz album ze zdjęciami z poprzednich wycieczek do USA. Zobacz album.

Koszt wycieczki oraz szczegółowe informacje zobacz tutaj.

Komentowanie jest wyłączone